Vekaletname Tercümesi

Gayrimenkulle ilgili işlemler (satış, istimlak, vb.), Araba ile ilgili işlemler (satış, devir, vb.), Bankalarla ilgili işlemler, Miras intikal, taksim, satış işlemleri, Kiraya verme işlemleri, Telefon işlemleri(numara taşınması, devri ile ilgili işlemler) gibi birçok işlemde sizin veya başka bir şahsın adına vekaleten başka bir şahsı yetkili kıldığınıza dair vekaletname hazırlama işlemleriniz olabilir.

Vekaletname hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir?

Kimlik bilgilerinizin doğru yazılmış olmasına, Vekil edilen kişinin kimlik bilgilerinin doğru yazılmış olmasına, Vekalette var ise adı geçen üçüncü kişinin (satın/devir alacak şahıs) kimlik bilgilerinin doğru yazılmış olmasına, Türkiye’de yapılacak işlemin istenilen şekilde anlatılmış olmasına, detaylarının eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmış olmasına dikkat edilmesi önemlidir.
Çevirileriniz kayıtlarımızda saklanmaktadır ve size tekrar lazım olduğunda ofisimizden ücretsiz bir şekilde alabiliryorsunuz. Noterli aldığınız belgenizi de noterlerden aslı gibidir halini kısmı ücret karşılığında tekrar alabilmektesiniz.
Çeviriler kim tarafından çevirilmeli? Geçerli dili bilen herkes çevirebilirmi?
Evet belki herkes çevirisini hazırlayabilir. Yalnız resmi merciler evrakların yeminli tercümanlar tarafından çevirilmesini ve onlar tarafından onaylanmasını isterler ve yalnız yeminli tercüman mührü olan evraklar üzerinden işlem yapabilmektedirler.
Belgenizin çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğinizin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayı almanız mümkündür.

Kumsal Tercüme bürosu olarak 102 dilde yeminli ve noter onaylı Vekaletname Çevirisi için sizlere doğru, kaliteli profesyonel tercüme hizmetini ve en uygun hız da teslim edebiliriz.