Teknik Şartname Tercümesi

Üretilecek bir ürünün veya mahsulun fiziksel, mekanik, estetik ve kimyasal niteliklerini tanımlayan dokümanlara teknik şartname denir.

İnşaat işlerinde yapının nitelikleri çizgisel olarak anlatılamaz. Bu nedenle her projenin teknik bir teknik şartname ile desteklenmesi gereklidir. Teknik şartnamede yapılan tanımlamalar somut olmalı, verilen nitelikler ölçülebilir olmalı ve anlaşılır olmalıdır. Yapılan nitelik tanımları uygulanabilir olmalıdır.

Kullanılacak malzeme ve teknoloji ile ilgili standartlar temin edilmelidir. Sonra bu standartlardan bize uygun olanı belirlenmeli ve şartname hükümleri haline getirilmelidir.

Piyasa araştırması sonucu elde edilen bilgilerden faydalanılmalı, ürünlerin reklam amaçlı abartılı nitelikleri süzgeçten geçirilmelidir. Kamu kuruluşlarının hazırlamış olduğu teknik şartnamelerden de yararlanılabilir.

Kumsal Tercüme bürosu olarak 102 dilde yeminli ve noter onaylı Teknik Şartname Çevirisi için sizlere doğru, kaliteli profesyonel tercüme hizmetini ve en uygun hız da teslim edebiliriz.