Geçici Mezuniyet Belgesi Çevirisi

Tüm derslerinizi geçtiniz ve mezun olmaya hazırsınız. Peki diplomanızı vakit kaybetmeden alabilmeniz mümkün mü? Hayır.

Okuldan mezun olduğunuzda size ilk olarak geçici bir mezuniyet belgesi verirler. Bunun sebebi diplomanız olmadan resmi işlemleri halledebilmenizdir. Örneğin, en hayati meselelerden biri de askerlik işlemleri. Aldığınız bu geçici mezuniyet belgesi ile dilerseniz tecilinizi bozdurabilirsiniz. Geçiçi mezuniyet belgesi ile ilgili en çok merak edilen sorular ve cevaplarını sizin için derledik:

Geçici mezuniyet belgesi nasıl alınır?
Geçici mezuniyet belgesini öğrenci işlerinden alabilirsiniz. İsterseniz İngilizce geçici mezuniyet belgesi de alabilirsiniz.

Geçici mezuniyet belgesi ne zaman alınır?
Geçtiğinizi öğrendiğiniz son dersin hemen ardından geçici mezuniyet belgesini almaya hak kazanırsınız. Diyelim ki, tüm sınav sonuçlarınız açıklandı ve sadece tek bir dersiniz kaldı. Bilgisayar başında sürekli sonuçları kontrol ederken bir de baktınız ki geçmişsiniz. İşte şimdi vakit kaybetmeden gidip Fakülte Sekreterliği’nden mezuniyet işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Geçici mezuniyet belgemi kaybettim ne yapmam gerekir?
Geçici mezuniyet belgesi kayıp durumdayken okulunuzun öğrenci işlerine uğramanız yeterlidir. Tabi çok yorulmamanız için fakültenizin öğrenci işleri ile eviniz arasındaki mesafe de önemli. Malum, gidişi de var dönüşü de… Umuyoruz ki, sizin ev çok uzak değildir!

Geçici mezuniyet belgesi diploma yerine geçer mi?
Geçici mezuniyet belgesi size zaten diploma yerine geçmesi için veriliyor.

Peki neden üniversiteler mezun olur olmaz diploma vermiyorlar?
Bu konuda resmi bir açıklama olmasa da, diploma hazırlama işlemi mezun olan tüm öğrenci dosyalarının kapanması anlamına geldiğinden, biraz zaman alan bir süreç. Bu nedenle beklememiz gerekiyor. Neyse ki, geçici mezuniyet belgesi, bir A4 kağıttan ibaret ve diplomaya eşdeğer bir belge.

Geçici mezuniyet belgesi süresiz bir belgedir!
Geçici mezuniyet belgesini diplomanız elinize geçene kadar kullanabilirsiniz. Bu sebeple geçici mezuniyet belgesi açık, hatasız ve titiz bir şekilde çevrilmelidir. Retorik Tercüme olarak sizlere bu kaliteli hizmeti tüm dillerde noter yeminli tercüme hizmeti şeklinde vermekteyiz.