Evlenme Ehliyet Belgesi Tercümesi

Evlenme Ehliyet Belgesi;nüfus idarelerince aile kütük kayıtlarına dayanarak düzenlenen ve bir kişinin tam künyesi ile nüfus açısından evlenmesine engel bir halinin bulunup bulunmadığını gösteren belgedir. Bekarlık belgesi olarak da bilinir. Bekar olduğunuzu gösteren, üzerinizde kimlik bilgilerinizin olduğu resmi bir belgedir.

Şu anda yurt dışına çıkmamışsanız; Bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek evlenme ehliyet belgesi isteyin. Sizden eşiniz olacak kişinin pasaport fotokopisini yada Türk ise nüfus cüzdanı fotokopisi isteyecekler. Eşiniz yabancı uyruklu ise pasaport un fotokopisi Türkçeye çevirtmeniz gerekecektir. Belgeyi aldıktan sonra apostil vurdurmanız gerekmektedir. Apostil valilik tarafından verilir. Evrakları tamamlamanız halinde 1 günde işlemleri bitirebilirsiniz.

Şu anda yurt dışında iseniz ve evlenme ehliyet belgesi istiyorsanız bağlı bulunduğunuz dış temsilciliğimize (konsolosluğumuza) gidin. Belgeniz en erken 1 ay içinde gelecektir. Sadece bu belgeyi istemek için başvuru yapmayın. Evlilik müracaat yapın ki evlenme ehliyet belgesi, doğum belgesi, nüfus kütük bilgileriniz vs. ihtiyacınız olan tüm diğer evrakları tek seferde alın. Evrakların Türkiye’den gelmesi en az 1 ay sürecektir.

Çeviri alanındaki tecrübemizden hareketle, Evlenme Ehliyet Belgesi ile ilgili çevirilerinizi eksiksiz ve tam zamanında teslim edeceğimizin garantisini rahatlıkla verebiliriz. Deneyimli ve her biri alanında uzman çevirmenlerimizle,İngilizce Türkçe Evlenme Ehliyet Belgesi çevirisi,Türkçe İngilizce Evlenme Ehliyet Belgesi çevirisi başta olmak üzere diğer dillerde de çeviri hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.